abstynencja seksualna

Artykuły - Abstynencja seksualna (4)

 • Abstynencja zaniża nasze standardy

  Abstynencja zaniża nasze standardy

  Nie od dziś wiadomo, że abstynencja nie jest dla mężczyzn zbyt dobra. Zwłaszcza seksualna. Udowodniono to naukowo.
 • Zajęcia szkolne z... abstynencji seksualnej

  Zajęcia szkolne z... abstynencji seksualnej

  "Wychowanie do abstynencji" - to program edukacyjny dla młodzieży zainicjowany w latach 90. w USA, którego celem jest zachęcenie do powstrzymania się od stosunków seksualnych do ślubu. W Polsce od trzech miesięcy jest prowadzony w szkołach w Łodzi i - według międzynarodowej fundacji "Wiedzieć jak", która go zainicjowała - jest pozytywnie przyjmowany przez uczniów.
 • Zbadano przyczyny abstynencji seksualnej

  Niemiecko-amerykańska grupa naukowców odkryła feromon, który samce muszek owocówek przenoszą podczas aktu seksualnego na swoje partnerki. Jego zadaniem jest odstraszenie od niej pozostałych konkurentów.
 • Czy jesteś za celibatem?

  Czy jesteś za celibatem?

  Celibat, to nic innego jak rezygnację z życia seksualnego w imię innych wartości, np. religijnych. Ale formą celibatu może być też okresowa abstynencja seksualna, choćby na skutek rozstania się partnerów.
 • Seksualna edukacja Aguilery

  Seksualna edukacja Aguilery

  Christina Aguilera weźmie udział w dokumentalnym filmie, którego tematem przewodnim jest abstynencja seksualna. Piosenkarka bynajmniej nie będzie opowiadała o swojej wstrzemięźliwości, ale będzie o tym zagadnieniu rozmawiała z młodzieżą.

Filmy - Abstynencja seksualna (5)