abonament rtv

Artykuły - Abonament rtv (28)

 • Abonament rtv nie ma przyszłości. Będzie nowy podatek

  Abonament rtv nie ma przyszłości. Będzie nowy podatek

  Grupa posłów do Izby Gmin (niższa izba brytyjskiego parlementu) z komisji kultury, mediów i sportu stwierdziła, że obecny abonament rtv nie ma przyszłości i najpóźniej za 15 lat zostanie zastąpiony specjalnym podatkiem wymierzanym każdemu gospodarstwu domowemu. Pieniądze z abonamentu przeznaczane są na potrzeby państwowego BBC.
 • Nie ma szans na nowy abonament rtv

  Nie ma szans na nowy abonament rtv

  - Nie będzie ustawy medialnej w tej kadencji parlamentu - sądzi minister kultury Małgorzata Omilanowska. Minister powiedziała w radiowej Trójce, że było za mało czasu, by dokończyć prace nad ustawą.
 • Abonament rtv: Czy trzeba wpuścić kontrolera do domu

  Abonament rtv: Czy trzeba wpuścić kontrolera do domu

  Przepisy dotyczące kontroli posiadania odbiorników są na tyle nieprecyzyjne i niedoskonałe, iż w praktyce można pracownika Poczty Polskiej w ogóle nie wpuścić do mieszkania.
 • Po emerytach czas na firmy niepłacące abonamentu RTV

  Po emerytach czas na firmy niepłacące abonamentu RTV

  Wpływy z daniny na rzecz mediów publicznych rosną, lecz to nie poprawi ich sytuacji. Trzeba zmusić do płacenia przedsiębiorców, którzy nadal są poza kontrolą - przyznają decydenci.
 • Szwajcarskie referendum o modelu abonamentu rtv

  Szwajcarskie referendum o modelu abonamentu rtv

  14 czerwca 2015 roku w Szwajcarii odbędzie się referendum, zorganizowane z inicjatywy Schweizerischer Gewerbeverband (SGV), w sprawie planowanych zmian w poborze opłat związanych z abonamentem rtv w tym kraju. Władze Szwajcarii chcą wprowadzić obowiązkową opłatę audiowizualną, z czym nie zgadza się organizacja SGV.
 • Nie płaciłeś abonamentu RTV? Twoje zaległości mogą zostać umorzone

  Nie płaciłeś abonamentu RTV? Twoje zaległości mogą zostać umorzone

  250 tys. osób, które zalegają z zapłatą, ma szansę na jej umorzenie. Jednak zdaniem tak ekspertów, jak i senackich legislatorów proponowane poprawki mogą być niezgodne z konstytucją.
 • Abonament rtv: Oddzielna umowa na samochód, oddzielna na radio

  Abonament rtv: Oddzielna umowa na samochód, oddzielna na radio

  Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie stwierdził, że przedsiębiorca oferujący pojazdy zastępcze musi odprowadzać opłatę abonamentową od znajdujących się w nich radioodbiorników.
 • Abolicja dla niepłacących abonamentu rtv

  Abolicja dla niepłacących abonamentu rtv

  W ostatnich miesiącach nasiliły się działania Poczty Polskiej związane z roznoszeniem monitów o zapłatę zaległego abonamentu radiowo-telewizyjnego.
 • Abonament rtv: RPO daje nadzieję ściganym abonentom

  Abonament rtv: RPO daje nadzieję ściganym abonentom

  Jednak jak wynika z napływających do rzecznika praw obywatelskich skarg, sporo osób nie otrzymało zawiadomienia i mimo że nie mają numeru, prowadzone jest wobec nich postępowanie egzekucyjne za zaległy abonament.
 • Prezes TVP: Kij na abonentów też się przydaje

  Prezes TVP: Kij na abonentów też się przydaje

  - Mówiąc żartobliwie, kij - czyli urząd skarbowy - też się przydaje. Ale oczywiście chcemy pokazać naszym widzom, że osoby finansujące naszą działalność mają większe prawa od tych, którzy tego unikają - uważa Juliusz Braun, prezes TVP.

Filmy - Abonament rtv (9)