abonament rtv

Artykuły - Abonament rtv (28)

 • Rosną wpływy z abonamentu. Telewizja notuje zyski

  Rosną wpływy z abonamentu. Telewizja notuje zyski

  Ubiegły rok był trzecim z rzędu, w którym rosły wpływy z abonamentu RTV. Te ostatnie sięgnęły w 2014 r. 444 mln zł.
 • Telewizja publiczna czuje się dyskryminowana. A abonament RTV jest za niski

  Telewizja publiczna czuje się dyskryminowana. A abonament RTV jest za niski

  TVP nie może na równi konkurować o budżety reklamowe ze stacjami komercyjnymi - żalą się przy Woronicza. Chodzi o to, że telewizja publiczna nie może przerywać swoich programów reklamami. Jej przedstawiciele postulują też, aby jak najszybciej wprowadzić opłatę audiowizualną zamiast obecnego systemu poboru należności, który źle funkcjonuje.
 • TVP: wpływy z abonamentu pokryły koszty misji w 32,4 proc.

  TVP: wpływy z abonamentu pokryły koszty misji w 32,4 proc.

  1 mld 369,4 mln zł Telewizja Polska przeznaczyła w 2014 r. na zadania związane z realizacją misji publicznej. Środki z abonamentu pokryły je w 32,4 proc. - wynika z opublikowanego sprawozdania abonamentowego TVP. Wpływy abonamentowe w ub.r. wyniosły 444 mln zł.
 • Abonament RTV: Polacy płacą więcej niż przewiduje ustawa

  Abonament RTV: Polacy płacą więcej niż przewiduje ustawa

  Wysokość opłat abonamentowych określonych w rozporządzeniu Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (Dz.U. z 2014 r. poz. 647) przekracza kwotę wyznaczoną w ustawie o opłatach abonamentowych (Dz.U. z 2005 r. nr 85, poz. 728 ze zm.) - część prawników i parlamentarzystów twierdzi, że mamy do czynienia z poważnym błędem prawodawcy.
 • Abonament rtv nie ma przyszłości. Będzie nowy podatek

  Abonament rtv nie ma przyszłości. Będzie nowy podatek

  Grupa posłów do Izby Gmin (niższa izba brytyjskiego parlementu) z komisji kultury, mediów i sportu stwierdziła, że obecny abonament rtv nie ma przyszłości i najpóźniej za 15 lat zostanie zastąpiony specjalnym podatkiem wymierzanym każdemu gospodarstwu domowemu. Pieniądze z abonamentu przeznaczane są na potrzeby państwowego BBC.
 • Nie ma szans na nowy abonament rtv

  Nie ma szans na nowy abonament rtv

  - Nie będzie ustawy medialnej w tej kadencji parlamentu - sądzi minister kultury Małgorzata Omilanowska. Minister powiedziała w radiowej Trójce, że było za mało czasu, by dokończyć prace nad ustawą.
 • Abonament rtv: Czy trzeba wpuścić kontrolera do domu

  Abonament rtv: Czy trzeba wpuścić kontrolera do domu

  Przepisy dotyczące kontroli posiadania odbiorników są na tyle nieprecyzyjne i niedoskonałe, iż w praktyce można pracownika Poczty Polskiej w ogóle nie wpuścić do mieszkania.
 • Po emerytach czas na firmy niepłacące abonamentu RTV

  Po emerytach czas na firmy niepłacące abonamentu RTV

  Wpływy z daniny na rzecz mediów publicznych rosną, lecz to nie poprawi ich sytuacji. Trzeba zmusić do płacenia przedsiębiorców, którzy nadal są poza kontrolą - przyznają decydenci.
 • Szwajcarskie referendum o modelu abonamentu rtv

  Szwajcarskie referendum o modelu abonamentu rtv

  14 czerwca 2015 roku w Szwajcarii odbędzie się referendum, zorganizowane z inicjatywy Schweizerischer Gewerbeverband (SGV), w sprawie planowanych zmian w poborze opłat związanych z abonamentem rtv w tym kraju. Władze Szwajcarii chcą wprowadzić obowiązkową opłatę audiowizualną, z czym nie zgadza się organizacja SGV.
 • Nie płaciłeś abonamentu RTV? Twoje zaległości mogą zostać umorzone

  Nie płaciłeś abonamentu RTV? Twoje zaległości mogą zostać umorzone

  250 tys. osób, które zalegają z zapłatą, ma szansę na jej umorzenie. Jednak zdaniem tak ekspertów, jak i senackich legislatorów proponowane poprawki mogą być niezgodne z konstytucją.

Filmy - Abonament rtv (9)