abonament rtv

Artykuły - Abonament rtv (40)

 • Wiceminister infrastruktury: Listonosz nie może kontrolować, czy mamy w domu sprzęt RTV

  Wiceminister infrastruktury: Listonosz nie może kontrolować, czy mamy w domu sprzęt RTV

  Kazimierz Smoliński, sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa potwierdził wątpliwości Rzecznika Praw Obywatelskich o braku podstaw prawnych do kontrolowania naszych mieszkań przez pracowników Poczty Polskiej. Okazuje się, że przepisy może zmienić jedynie minister kultury i dziedzictwa narodowego, ponieważ to on nadzoruje politykę audiowizualną.
 • Bez podwyżki abonamentu rtv w 2017 roku

  Bez podwyżki abonamentu rtv w 2017 roku

  Jak poinformowała Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji, od 1 stycznia 2017 roku opłata za używanie odbiornika radiowego wyniesie 7 zł miesięcznie, a opłata za używanie odbiornika telewizyjnego lub radiowego i telewizyjnego 22,70 zł miesięcznie. Opłata nie ulega zmianie w stosunku do roku 2016. Co istotne, płacąc abonament za cały rok z góry, uzyskuje się 10 proc. rabatu. Aby uzyskać rabat, opłatę należy wnieść do 25 stycznia 2017 roku.
 • Abonament RTV: Listonosz nie powinien donosić, czy mamy odbiornik

  Abonament RTV: Listonosz nie powinien donosić, czy mamy odbiornik

  - Nie ma ustawowych podstaw do tego, żeby pracownicy Poczty Polskiej sprawdzali po domach, czy ludzie mają odbiorniki RTV - zaznacza dr Adam Bodnar, rzecznik praw obywatelskich. A jako że nie wszyscy o tym pamiętają, postanowił zainterweniować u ministra infrastruktury i budownictwa.
 • Przewodniczący KRRiT: Nie jestem zwolennikiem przykręcania śruby w internecie

  Przewodniczący KRRiT: Nie jestem zwolennikiem przykręcania śruby w internecie

  Na forum UE trwają prace nad nową dyrektywą audiowizualną, która w większym stopniu będzie dotyczyć platform internetowych. Nie jestem zwolennikiem przykręcania śruby w internecie, wolność powinna być domeną tego medium - uważa Witold Kołodziejski, przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Zmiany zachodzące na rynku niewątpliwie wymuszą jednak zmiany w funkcjonowaniu i zadaniach stojących przed KRRiT.
 • Kołodziejski dla "Dziennika Gazety Prawnej": Kurski dostarcza ofertę misyjną telewizji

  Kołodziejski dla "Dziennika Gazety Prawnej": Kurski dostarcza ofertę misyjną telewizji

  - Nie wybieramy prezesa TVP, ale nadal kontrolujemy spółkę. Dzięki nowelizacji ustawy medialnej będziemy mogli powiedzieć: ta złotówka nie poszła na pyskówkę - uważa Witold Kołodziejski, przewodniczący KRRiT. Kierował też urzędem w latach 2007-2010.
 • Media publiczne potrzebują powszechnego abonamentu!

  Media publiczne potrzebują powszechnego abonamentu!

  Jeśli media publiczne nie wykonają skoku jakościowego, zginą - przekonuje Krzysztof Skowroński, prezes Radia Wnet i Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Jego zdaniem ten skok jest możliwy tylko przy zwiększeniu wpływów z abonamentu radiowo-telewizyjnego.
 • K. Czabański: Trwają prace nad uszczelnieniem abonamentu

  K. Czabański: Trwają prace nad uszczelnieniem abonamentu

  Trwają przygotowania do uszczelnienia abonamentu radiowo-telewizyjnego. Jak mówił w radiowej Trójce przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański, najpoważniejszym z rozważanych wariantów jest wprowadzenie zwolnienia z abonamentu dla osób, które udowodnią, że nie posiadają odbiornika.
 • Czy Jacek Kurski poradzi sobie w TVP?

  Czy Jacek Kurski poradzi sobie w TVP?

  Na początku roku były już minister skarbu państwa Dawid Jackiewicz powołał byłego polityka Jacka Kurskiego na stanowisko prezesa Telewizji Polskiej. Dziś już wiadomo, że będzie je piastować przez kolejne cztery lata. Wygrał konkurs przeprowadzony przez Radę Mediów Narodowych. Jakich zmian możemy się spodziewać w telewizji publicznej? Jakie projekty będą kontynuowane?
 • Krzysztof Czabański: Uszczelnienie poboru abonamentu prawdopodobnie od nowego roku

  Krzysztof Czabański: Uszczelnienie poboru abonamentu prawdopodobnie od nowego roku

  Projekt nowelizacji ustawy dot. abonamentu RTV, której celem ma być uszczelnienie poboru tych opłat, trafi do Sejmu najpóźniej na przełomie października i listopada. Od stycznia przyszłego roku nowela powinna wejść w życie - poinformował przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański.
 • TVP ma 77 milionów złotych długu

  TVP ma 77 milionów złotych długu

  Wprowadzenie nowych formatów, rozpoczęcie odbudowy infrastruktury nadawczej i rozwój przekazów on-line - to niektóre działania, które prezes TVP Jacek Kurski wymienił jako swoje inicjatywy podczas pracy w telewizji publicznej. Zaapelował o jak najszybsze uchwalenie ustawy abonamentowej, obecnie zadłużenie telewizji polskiej jest na poziomie minus 77 mln zł.

Filmy - Abonament rtv (9)