abonament rtv

Artykuły - Abonament rtv (40)

 • Media publiczne potrzebują powszechnego abonamentu!

  Media publiczne potrzebują powszechnego abonamentu!

  Jeśli media publiczne nie wykonają skoku jakościowego, zginą - przekonuje Krzysztof Skowroński, prezes Radia Wnet i Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Jego zdaniem ten skok jest możliwy tylko przy zwiększeniu wpływów z abonamentu radiowo-telewizyjnego.
 • K. Czabański: Trwają prace nad uszczelnieniem abonamentu

  K. Czabański: Trwają prace nad uszczelnieniem abonamentu

  Trwają przygotowania do uszczelnienia abonamentu radiowo-telewizyjnego. Jak mówił w radiowej Trójce przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański, najpoważniejszym z rozważanych wariantów jest wprowadzenie zwolnienia z abonamentu dla osób, które udowodnią, że nie posiadają odbiornika.
 • Czy Jacek Kurski poradzi sobie w TVP?

  Czy Jacek Kurski poradzi sobie w TVP?

  Na początku roku były już minister skarbu państwa Dawid Jackiewicz powołał byłego polityka Jacka Kurskiego na stanowisko prezesa Telewizji Polskiej. Dziś już wiadomo, że będzie je piastować przez kolejne cztery lata. Wygrał konkurs przeprowadzony przez Radę Mediów Narodowych. Jakich zmian możemy się spodziewać w telewizji publicznej? Jakie projekty będą kontynuowane?
 • Krzysztof Czabański: Uszczelnienie poboru abonamentu prawdopodobnie od nowego roku

  Krzysztof Czabański: Uszczelnienie poboru abonamentu prawdopodobnie od nowego roku

  Projekt nowelizacji ustawy dot. abonamentu RTV, której celem ma być uszczelnienie poboru tych opłat, trafi do Sejmu najpóźniej na przełomie października i listopada. Od stycznia przyszłego roku nowela powinna wejść w życie - poinformował przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański.
 • TVP ma 77 milionów złotych długu

  TVP ma 77 milionów złotych długu

  Wprowadzenie nowych formatów, rozpoczęcie odbudowy infrastruktury nadawczej i rozwój przekazów on-line - to niektóre działania, które prezes TVP Jacek Kurski wymienił jako swoje inicjatywy podczas pracy w telewizji publicznej. Zaapelował o jak najszybsze uchwalenie ustawy abonamentowej, obecnie zadłużenie telewizji polskiej jest na poziomie minus 77 mln zł.
 • Abonament rtv: Rząd PiS przyjmie model włoski?

  Abonament rtv: Rząd PiS przyjmie model włoski?

  W tym miesiącu do Sejmu ma trafić nowelizacja ustawy abonamentowej autorstwa Prawa i Sprawiedliwości. Polska jest na jednym z ostatnich miejsc w Europie pod względem ściągalności abonamentu. Terminowo płaci go 10 procent gospodarstw domowych, choć niemal wszystkie mają odbiorniki radiowe i telewizyjne. Receptą na poprawę mogłoby być powiązanie abonamentu rtv z rachunkiem za prąd. Takie rozwiązanie funkcjonuje we Włoszech.
 • Przewodniczący KRRiTV: Najwyższy czas uregulować kwestię abonamentu

  Przewodniczący KRRiTV: Najwyższy czas uregulować kwestię abonamentu

  Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Witold Kołodziejski powiedział, że najwyższy czas na uzdrowienie kwestii abonamentu.
 • Austria: Niemal całkowita ściągalność abonamentu RTV

  Austria: Niemal całkowita ściągalność abonamentu RTV

  W tym miesiącu do Sejmu ma trafić nowelizacja ustawy abonamentowej autorstwa Prawa i Sprawiedliwości. Polska jest na jednym z ostatnich miejsc w Europie pod względem ściągalności abonamentu. Terminowo płaci go 10 procent gospodarstw domowych, choć niemal wszystkie mają odbiorniki radiowe i telewizyjne.
 • Przewodniczący KRRiT o abonamencie

  Przewodniczący KRRiT o abonamencie

  Chociaż niemal wszystkie gospodarstwa domowe w Polsce posiadają odbiorniki radiowe i telewizyjne, abonament terminowo płaci zaledwie 10 procent z nich. To jeden z najgorszych wyników w Europie - podkreśla przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Witold Kołodziejski.
 • W. Kołodziejski popiera pomysł domniemania posiadania odbiornika rtv przy płaceniu abonamentu

  W. Kołodziejski popiera pomysł domniemania posiadania odbiornika rtv przy płaceniu abonamentu

  Wszyscy zapłacą abonament radiowo-telewizyjny, chyba że zgłoszą brak odbiornika - to jeden z rozważanych przez posłów Prawa i Sprawiedliwości zmian w pobieraniu abonamentu rtv.

Filmy - Abonament rtv (9)