abonament rtv

Artykuły - Abonament rtv (40)

 • KRRiT: Jeszcze mniej pieniędzy z abonamentu rtv

  KRRiT: Jeszcze mniej pieniędzy z abonamentu rtv

  Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (KRRiT) na swoim ostatnim posiedzeniu przyjęła uchwałę w sprawie podziału środków abonamentowych na rok 2017. Z tej analizy wynika, że wpływy z abonamentu rtv będą dalej malały. Jako podstawę KRRiT przyjęła prognozę wpływów na rok 2017 w kwocie 635 mln zł (w 2013 r. przekazano 650 mln zł, w 2014 r. - 750 mln zł, w 2015 r. - 750 mln zł, prognoza na 2016 r. - 661 mln zł).
 • Czabański: W lipcu Sejm prawdopodobnie zajmie się projektem abonamentu rtv

  Czabański: W lipcu Sejm prawdopodobnie zajmie się projektem abonamentu rtv

  - Projekt ustawy uszczelniającej ściągalność abonamentu radiowo-telewizyjnego prawdopodobnie trafi pod obrady Sejmu na jego drugiej lipcowej sesji; we wrześniu ustawa ma szanse wejść w życie - zapowiada wiceminister kultury, pełnomocnik rządu ds. reformy mediów Krzysztof Czabański.
 • Rząd zmusi platformy cyfrowe do podwyżek?

  Rząd zmusi platformy cyfrowe do podwyżek?

  Opłaty audiowizualnej dołączanej do rachunku za prąd na razie nie będzie. Rząd Prawa i Sprawiedliwości musi bowiem uzyskać w tej sprawie zielone światło od Komisji Europejskiej, a to może potrwać nawet 18 miesięcy. Na tym jednak kończą się dobre wiadomości dla widzów. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego zastanawia się nad innymi źródłami finansowania dla Telewizji Polskiej i Polskiego Radia. Z informacji portalu Wirtualne Media wynika, że jeden z pomysłów to objęcie opłatą abonentów płatnej telewizji, czyli platform cyfrowych i sieci kablowych.
 • Krzysztof Czabański: Będziemy próbowali uszczelnić ustawę abonamentową

  Krzysztof Czabański: Będziemy próbowali uszczelnić ustawę abonamentową

  Wiceminister kultury Krzysztof Czabański zapowiada uszczelnienie obowiązującej ustawy abonamentowej. Wcześniej rząd Prawa i Sprawiedliwości rozdzielił tzw. dużą ustawę medialną i wiadomo już, że od nowego roku nie wejdzie w życie powszechna opłata audiowizualna.
 • Duża ustawa medialna nie wejdzie w życie 1 lipca

  Duża ustawa medialna nie wejdzie w życie 1 lipca

  Tzw. duża ustawa medialna nie wejdzie w życie 1 lipca 2016 r., dlatego konieczne jest uchwalenie "ustawy pomostowej" zakładającej powołanie Rady Mediów Narodowych - zapowiedział PAP wiceszef resortu kultury Krzysztof Czabański. W efekcie od 2017 r. nie będzie też nowej opłaty audiowizualnej doliczanej do rachunku za energię elektryczną.
 • KRRiT: Bez podwyżek abonamentu rtv. Co ze składką?

  KRRiT: Bez podwyżek abonamentu rtv. Co ze składką?

  Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (KRRiT) opublikowała rozporządzenie w sprawie wysokości opłat abonamentowych za używanie odbiorników radiofonicznych i telewizyjnych oraz zniżek za ich uiszczanie z góry za okres dłuższy niż jeden miesiąc w 2017 roku. Co ciekawe, nie przewidziano podwyżek w porównaniu z 2016 rokiem. Dodatkowo pamiętać należy, że trwają prace nad ustawą medialną wprowadzającą składkę audiowizualną, która docelowo ma zastąpić abonament rtv.
 • Podkomisja ds. ustawy medialnej w pierwszej kolejności zajęła się składką audiowizualną

  Podkomisja ds. ustawy medialnej w pierwszej kolejności zajęła się składką audiowizualną

  Składkę audiowizualną jako pierwszą omawiała w środę podkomisja ds. dużej ustawy medialnej. Jak uzasadniła szefowa podkomisji Elżbieta Kruk (PiS), z projektem dot. składki są bowiem "pewne problemy", które mogą wymagać dłuższych prac.
 • Ekspert KIGC: Opłata audiowizualna to nowy podatek - wszyscy zapłacimy podwójnie

  Ekspert KIGC: Opłata audiowizualna to nowy podatek - wszyscy zapłacimy podwójnie

  Od 1 lipca w miejsce abonamentu rtv ma wejść w życie nowa opłata audiowizualna doliczana do rachunku za prąd. Od każdego punktu poboru prądu energii ma być pobierane 15 zł miesięcznie. Zdaniem ekspertów opłata obejmie wszystkie liczniki energii. Dla wielu firm to będzie nowy podatek.
 • Abonament rtv - Kukiz'15 ma swój pomysł. Inny niż rząd

  Abonament rtv - Kukiz'15 ma swój pomysł. Inny niż rząd

  Wiceprzewodniczący klubu Kukiz'15 Marek Jakubiak uważa, że uzależnienie wysokości składki audiowizualnej od liczby liczników elektrycznych nie jest dobrym rozwiązaniem.
 • Składka audiowizualna to podatek

  Składka audiowizualna to podatek

  Resort kultury zasypały protesty wskazujące na absurdy wynikające z nowego modelu finansowania telewizji publicznej.

Filmy - Abonament rtv (9)