abonament rtv

Artykuły - Abonament rtv (38)

 • Abonament rtv: W 2016 r. wpływy spadną o 59 mln złotych?

  Abonament rtv: W 2016 r. wpływy spadną o 59 mln złotych?

  Będzie bieda w państwowym radiu i telewizji - w przyszłym roku dostaną one odpowiednio 170 mln zł i 335 mln zł. To o wiele mniej, niż w 2015 r.
 • Abonament RTV: Nowe zasady zwolnień nie dla obecnych dłużników

  Abonament RTV: Nowe zasady zwolnień nie dla obecnych dłużników

  Osoby powyżej 75. roku już nie będą musiały stawiać się na poczcie, żeby potwierdzać, że nie muszą płacić abonamentu RTV - przewiduje projekt nowelizacji ustawy o opłatach abonamentowych (t.j. Dz.U. z 2014 r. poz. 1204 ze zm.). Nie będzie natomiast abolicji dla tych, którzy dzisiaj są ścigani za to, że nie płacili, chociaż podlegają zwolnieniu.
 • Seniorzy nie zapłacą abonamentu rtv?

  Seniorzy nie zapłacą abonamentu rtv?

  Rząd zajmie się dziś senackim projektem nowelizacji ustawy o opłatach abonamentowych (druk nr 3363). To zaś oznacza, że nowe przepisy mają szanse wejść w życie jeszcze w tym roku.
 • Podwyżka abonamentu rtv od stycznia

  Podwyżka abonamentu rtv od stycznia

  Od 1 stycznia 2016 roku opłata za używanie odbiornika radiowego wyniesie 7 zł miesięcznie (podwyżka o 0,50 zł w porównaniu z 2015 rokiem), a opłata za używanie odbiornika telewizyjnego lub radiowego i telewizyjnego 22,90 zł miesięcznie (podwyżka o 1,40 zł). Zmiana stawek nie wpłynie na sytuację ekonomiczną osób ustawowo zwolnionych z opłat, znajdujących się w katalogu zawierającym 22 niżej wymienione grupy.
 • Rosną wpływy z abonamentu. Telewizja notuje zyski

  Rosną wpływy z abonamentu. Telewizja notuje zyski

  Ubiegły rok był trzecim z rzędu, w którym rosły wpływy z abonamentu RTV. Te ostatnie sięgnęły w 2014 r. 444 mln zł.
 • Telewizja publiczna czuje się dyskryminowana. A abonament RTV jest za niski

  Telewizja publiczna czuje się dyskryminowana. A abonament RTV jest za niski

  TVP nie może na równi konkurować o budżety reklamowe ze stacjami komercyjnymi - żalą się przy Woronicza. Chodzi o to, że telewizja publiczna nie może przerywać swoich programów reklamami. Jej przedstawiciele postulują też, aby jak najszybciej wprowadzić opłatę audiowizualną zamiast obecnego systemu poboru należności, który źle funkcjonuje.
 • TVP: wpływy z abonamentu pokryły koszty misji w 32,4 proc.

  TVP: wpływy z abonamentu pokryły koszty misji w 32,4 proc.

  1 mld 369,4 mln zł Telewizja Polska przeznaczyła w 2014 r. na zadania związane z realizacją misji publicznej. Środki z abonamentu pokryły je w 32,4 proc. - wynika z opublikowanego sprawozdania abonamentowego TVP. Wpływy abonamentowe w ub.r. wyniosły 444 mln zł.
 • Abonament RTV: Polacy płacą więcej niż przewiduje ustawa

  Abonament RTV: Polacy płacą więcej niż przewiduje ustawa

  Wysokość opłat abonamentowych określonych w rozporządzeniu Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (Dz.U. z 2014 r. poz. 647) przekracza kwotę wyznaczoną w ustawie o opłatach abonamentowych (Dz.U. z 2005 r. nr 85, poz. 728 ze zm.) - część prawników i parlamentarzystów twierdzi, że mamy do czynienia z poważnym błędem prawodawcy.
 • Abonament rtv nie ma przyszłości. Będzie nowy podatek

  Abonament rtv nie ma przyszłości. Będzie nowy podatek

  Grupa posłów do Izby Gmin (niższa izba brytyjskiego parlementu) z komisji kultury, mediów i sportu stwierdziła, że obecny abonament rtv nie ma przyszłości i najpóźniej za 15 lat zostanie zastąpiony specjalnym podatkiem wymierzanym każdemu gospodarstwu domowemu. Pieniądze z abonamentu przeznaczane są na potrzeby państwowego BBC.
 • Nie ma szans na nowy abonament rtv

  Nie ma szans na nowy abonament rtv

  - Nie będzie ustawy medialnej w tej kadencji parlamentu - sądzi minister kultury Małgorzata Omilanowska. Minister powiedziała w radiowej Trójce, że było za mało czasu, by dokończyć prace nad ustawą.

Filmy - Abonament rtv (9)