abonament rtv

Artykuły - Abonament rtv (40)

 • Senat przyjął informację z działalności RMN i sprawozdanie KRRiT za 2016 r.

  Senat przyjął informację z działalności RMN i sprawozdanie KRRiT za 2016 r.

  Senat wczoraj wieczorem przyjął informację o działalności Rady Mediów Narodowych w 2016 r. oraz sprawozdanie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji z działalności w ub. roku. W 2016 r. Telewizja Polska na programy wydała 1 mld 697 mln zł, abonament RTV pokrył z tego zaledwie 21,5 proc.
 • Lewandowski: Kilka tygodni do zaprezentowania projektu nowej ustawy abonamentowej

  Lewandowski: Kilka tygodni do zaprezentowania projektu nowej ustawy abonamentowej

  Potrzeba jeszcze kilku tygodni, nim będziemy mogli pokazać docelową ustawę abonamentową; projekt jest na razie konsultowany roboczo - powiedział wiceminister kultury Paweł Lewandowski.
 • Nowy pomysł na abonament RTV. Zapłacimy nie tylko na media

  Nowy pomysł na abonament RTV. Zapłacimy nie tylko na media

  Abonament RTV nie będzie tylko na media? Środki z opłaty audiowizualnej powinny trafiać także do artystów - taką propozycję przedstawiły Fundacja Republikańska i ZIPSEE "Cyfrowa Polska". Autorzy pomysłu wskazują, że wart rozważenia jest model finansowania artystów istniejący w Finlandii, gdzie rekompensata za potencjalnie utracone wynagrodzenie wypłacane jest artystom z budżetu państwa.
 • Wyłączyć TVP, zerwać umowę czy zarejestrować na dziadka? Narasta abonamentowy sprzeciw

  Wyłączyć TVP, zerwać umowę czy zarejestrować na dziadka? Narasta abonamentowy sprzeciw

  Nowej ustawy abonamentowej jeszcze nie ma, ale już roi się od rad, jak zaostrzone przepisy obejść i daniny na media publiczne nie płacić. Alternatywne scenariusze od tygodni szykują zarówno operatorzy płatnej telewizji, jak i ich klienci. Nie wszystkie są do końca legalne, ale niektóre mogą się okazać skuteczne.
 • Abonament rtv powinien być zniesiony. Tak myślą nawet zwolennicy PiS

  Abonament rtv powinien być zniesiony. Tak myślą nawet zwolennicy PiS

  Niemal 60 proc. osób, które wzięły udział w sondażu "Dziennika Gazety Prawnej", uważa, że abonament radiowo-telewizyjny powinien być całkowicie zniesiony. Również wśród zwolenników Prawa i Sprawiedliwości największa grupa ankietowanych jest za zniesieniem tej opłaty. To może być jeden z powodów, dla których prace nad projektem ustawy uszczelniającej płacenie abonamentu stanęły w legislacyjnym korku.
 • Polacy zabiorą babci dowód i kupią pakiet w nc+?

  Polacy zabiorą babci dowód i kupią pakiet w nc+?

  "Idą wybory. Uratuj kraj. Zabierz babci dowód" - takie hasło pojawiło się 10 lat temu na satyrycznym portalu trwam.net. Zbliżały się wówczas wybory parlamentarne, w których Platforma Obywatelska pokonała Prawo i Sprawiedliwość. Dekadę później babcie i dziadkowie mogą uratować klientów platform cyfrowych i sieci kablowych przed obowiązkiem płacenia abonamentu radiowo-telewizyjnego na rządzone przez PiS Telewizję Polską i Polskie Radio. Osoby powyżej 75. roku życia nie muszą bowiem opłacać abonamentu. Wygląda na to, że platforma nc+ chce to wykorzystać.
 • Lewandowski: W ciągu 1,5 roku nowe rozwiązanie ws. składki audiowizualnej

  Lewandowski: W ciągu 1,5 roku nowe rozwiązanie ws. składki audiowizualnej

  - W ciągu najbliższego 1,5 roku do dwóch lat planujemy wprowadzić nowe rozwiązanie polegające na tym, że składka audiowizualna byłaby odprowadzana z PIT-em lub KRUS-em - mówił w poniedziałek w "Sygnałach dnia" wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Paweł Lewandowski.
 • Ile VAT-u straci rząd na abonamencie rtv?

  Ile VAT-u straci rząd na abonamencie rtv?

  Jak już informowaliśmy, do Sejmu wpłynął projekt ustawy, który nakazuje operatorom płatnych platform i kablówek przekazywanie Poczcie Polskiej danych o abonentach, by mieć okazję złupić ich na 22,70 zł/mies. ekstra na abonament rtv na tzw. "dobro narodowe", czyli partyjną telewizję i radio publiczne, które tracą zarówno kasę (zaciąga się kredyty w milionach), festiwale (Opole), jak i widzów (szczególnie programy informacyjne, które stały się czystym matriksem!). Pytanie: kto i ile straci na abonamencie rtv?
 • MEC: Rynek płatnej telewizji straci 1,5 mln klientów?

  MEC: Rynek płatnej telewizji straci 1,5 mln klientów?

  Nowe regulacje dotyczące sposobu egzekwowania abonamentu budzą duży sprzeciw klientów płatnej telewizji - szczególnie Cyfrowego Polsatu i nc+. Jak pokazuje badanie MEC, 72 proc. odbiorców kablówek i 75 proc. odbiorców platform jest przeciwnych temu, by ich operator przekazywał Poczcie Polskiej dane osobowe. Duża część wolałaby zrezygnować z kanałów TVP, by uniknąć tego scenariusza, a kilkanaście proc. badanych abonentów płatnej telewizji twierdzi, że po wprowadzeniu przepisów wypowie umowę operatorowi. Gdyby rzeczywiście tak zrobili, rynek płatnej telewizji straciłby blisko 1,5 mln klientów.
 • MKiDN: Projekt ustawy abonamentowej - całkowicie zgodny z prawem

  MKiDN: Projekt ustawy abonamentowej - całkowicie zgodny z prawem

  Operatorzy płatnej telewizji w Polsce oczekują porzucenia pomysłu "nierównego traktowania obywateli" w zakresie poboru opłaty abonamentowej. Resort kultury odpowiada: projekt ustawy abonamentowej jest całkowicie zgodny z polskim prawem i uzyskał pozytywną opinię Rady Legislacyjnej i GIODO.

Filmy - Abonament rtv (10)