2016 r.

Artykuły - 2016 r. (0)

 • PIT Last Minute: Po majówce małżeństwa nie rozliczą się wspólnie

  PIT Last Minute: Po majówce małżeństwa nie rozliczą się wspólnie

  Dla niektórych urzędów skarbowych 2 maja - gdy upływa termin złożenia zeznania podatkowego za 2016 r. - jest dniem z wydłużonymi godzinami otwarcia, dla innych dniem wolnym od pracy. Składając rocznego PIT przez internet nie będziemy musieli szukać otwartej placówki podczas majówki. Tax Care w ramach akcji "PIT Last Minute" dodatkowo przestrzega, że w deklaracjach złożonych po majówce nie rozliczymy się razem z małżonkiem, z dzieckiem oraz nie przekażemy 1 proc. podatku.
 • Zakończył się internetowy Wielki Test o Podatkach

  Zakończył się internetowy Wielki Test o Podatkach

  Zakończył się internetowy "Wielki Test o Podatkach", w którym udział wzięli nasi internauci.
 • Zapraszamy na Wielki Test o Podatkach!

  Zapraszamy na Wielki Test o Podatkach!

  TVP1 i Ministerstwo Finansów zapraszają na kolejny już "Wielki Test o Podatkach". Początek o godz. 20.30 na stronach INTERIA.PL , równolegle z programem na żywo w TVP1. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody!
 • Polska pod ramię z MFW pomoże Ukrainie

  Polska pod ramię z MFW pomoże Ukrainie

  Podobnie jak w październiku, tym razem również - podczas wizyty wicepremiera Mateusza Morawieckiego w Stanach Zjednoczonych - doszło do spotkania z szefową Międzynarodowego Funduszu Walutowego. Dyskusja dotyczyła wsparcia dla Polski, w tym utrzymania elastycznej linii kredytowej, chociaż w mocno ograniczonym stopniu. Wicepremier potwierdził w rozmowie z Interią, że decyzja z 2016 r. pozostaje w sile.
 • Glapiński: Ponad 9 mld zł zysku NBP za 2016 r.

  Glapiński: Ponad 9 mld zł zysku NBP za 2016 r.

  - Wszystko wskazuje na to, że do końca roku stopy procentowe w Polsce nie zmienią się - powiedział w środę na konferencji prezes NBP Adam Glapiński. Potwierdził, że zysk banku centralnego za zeszły rok wyniósł ponad 9 mld zł. Dodał, że to chyba najlepszy wynik w historii.
 • LOT zarabia na lataniu

  LOT zarabia na lataniu

  Blisko 200 mln zł mogą zarobić Polskie Linie Lotnicze LOT na działalności podstawowej, czyli przewozie pasażerów w 2016 r. - powiedział Adrian Kubicki z LOT-u. Zastrzegł, że wynik jest przed audytem. Ostatni raz linia uzyskała zysk z tej działalności w 2014 r.
 • Główny Urząd Statystyczny podał dane o wzroście PKB Polski w 2016 roku

  Główny Urząd Statystyczny podał dane o wzroście PKB Polski w 2016 roku

  Pod koniec 2015 r. rząd PiS zaproponował, a Sejm i Senat oraz prezydent to poparły, by w ustawie budżetowej na 2016 r. zapisać wzrost produktu krajowego brutto na poziomie 3,8 procent. Nie udało się wykonać budżetu w tym obszarze, bowiem PKB zwyżkował o 2,8 proc. Z danych GUS wynika, że w 2016 roku popyt krajowy wzrósł o 2,8 proc., zaś inwestycje spadły o 5,5 proc. To wstępny szacunek.
 • Frankowicze: KNF będzie musiała określić "kurs sprawiedliwy"

  Frankowicze: KNF będzie musiała określić "kurs sprawiedliwy"

  KNF będzie musiała określić, jaki byłby "sprawiedliwy kurs", po którym dochodziłoby do przewalutowania kredytów frankowych, w myśl propozycji prezydenta ze stycznia 2016 r. - o takim wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego poinformowało Stowarzyszenie "Stop Bankowemu Bezprawiu" (SBB).
 • Rekordowe wyniki ruchu turystycznego w 2016 r. w Małopolsce

  Rekordowe wyniki ruchu turystycznego w 2016 r. w Małopolsce

  Rekordowa liczba 14,9 mln osób odwiedziła w zeszłym roku województwo małopolskie. To o milion więcej niż w 2015 roku - wynika z zaprezentowanych w poniedziałek badań ruchu turystycznego. Na wynik największy wpływ miały Światowe Dni Młodzieży.
 • Biedronka otworzyła w 2016 r. 83 sklepy, planowała 100

  Biedronka otworzyła w 2016 r. 83 sklepy, planowała 100

  Sprzedaż w sklepach sieci Biedronki wzrosła w 2016 r. do blisko 9,8 mld euro, co oznacza wzrost rdr w euro o 6,3 proc., a w walucie lokalnej o 10,8 proc. Sprzedaż porównywalna LFL zwiększyła się o 9,5 proc.